rajmund_pollak.blog.bielsko.pl
 
bielsko.biala.pl
blog.bielsko.pl
rajmund_pollak.blog.bielsko.pl/rss
Archiwum newsów - marzec 2012


Czym więcej sukcesów rządów Platformy Obywatelskiej ogłasza Donald Tusk, tym gorzej dla obywateli Rzeczypospolitej.

Gdy premier uznał, że jesteśmy zieloną wyspą Europy, a jego minister finansów stwierdził, że mamy najwyższy wzrost gospodarczy wśród krajów UE, to od następnego dnia zaczęły drożeć chleb, ser i masło.

Gdy minister Sikorski odniósł sukces zwrócenia się do Niemiec, aby ratowały strefę euro, to zaczęła drożeć w Polsce benzyna, dochodząc już niemal do 6 złotych.

Gdy rządu RP podpisał ACTA, to wyszło na jaw, że funkcjonuje już akcyza na węgiel, oraz podrożała większość lekarstw .

Gdy okazało się, że rząd przesunął część funduszy z inwestycji na PKP do budowy dróg szybkiego ruchu, to zaczął pękać asfalt na oddanych z wielką pompą odcinkach autostrad i podrożały bilety zarówno PKP jak autobusowe.

Po podpisaniu przez Tuska paktu fiskalnego okazało się, że trzeba znaleźć pieniądze na pomoc dla Grecji, Włoch, Hiszpanii, Portugalii, Francji, Niemiec itd. i ... uznano, że najlepszym sposobem będzie oszczędzanie na emerytach poprzez podwyższenie wieku emerytalnego do 67 lat dla kobiet i mężczyzn.

Gdy ten pomysł przejdzie, to potem ekonomiści P.O. mogą jeszcze sięgnąć po kolejne roczniki, aby wiek emerytalny co rok wrastał o rok, czyli jak ktoś ukończy 66, to się dowie, że emerytura jest od 68, a gdy dożyje do 67, to każą mu czekać jeszcze rok i tak co rok, aż do czasu, gdy ludzie przestaną głosować na P.O.

Teraz zbliża się Wielkanoc i ceny żywności idą w górę z dnia na dzień, a pan Donald Tusk i jego P.O. są głodni następnych sukcesów, a zatem rozpoczęli wojnę z kościołem, aby wywołać temat zastępczy.

Efekt tych harców jest na razie taki, że ceny jaj idą w górę w sposób już niekontrolowany .

Zwolennicy Tuska i Palikota mają jeszcze w zanadrzu temat aborcji, ale przecież P.O. musi trzymać jakiegoś „asa" w rękawie, gdy Polacy nie uwierzą, że...za zbyt wysokie ceny jaj jest odpowiedzialny fundusz kościelny.

Ciekawe jaki nowy sukces ogłosi Platforma Obywatelska gdy cena jaja przekroczy 1 zł?

Jedno wiem na pewno, że gorszego rządu od P.O.- PSL w tym stuleciu już nie będzie.

Rajmund Pollak

2012-03-28 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Dnia 14 marca nastąpiły w Warszawie wstępne protesty uliczne przeciwko przedłużeniu wieku emerytalnego do 67 roku życia.

Był to zaledwie początek, bo Polacy mogą wkrótce ruszyć do masowego, gwiaździstego marszu przyszłych emerytów na stolicę , który może nastąpić w czerwcu w trakcie Euro 2012, jeżeli ten rząd będzie nadal lekceważył opinię publiczną.

NSZZ „Solidarność" zebrała już ponad półtora miliona podpisów za referendum w sprawie przedłużenia wieku emerytalnego, jednak klika Tuska stawia siebie ponad wolą narodu i twierdzi, że do referendum nie dopuści.

P.O. ma w odwodach Palikota, który jest zwolennikiem swobodnego palenia marihuany i wie dobrze, że kto regularnie podtruje się narkotycznym dymem, to może nie dożyć tych 67 lat, a liderzy partyjni jak wiadomo zawsze jakoś sobie na stare lata wystarczająco odłożą w trakcie sprawowania władzy.

Premier aktualnego rządu twierdzi, że emerytura dla kobiet i mężczyzn dopiero w wieku67 lat nie podlega dyskusji, a zatem cały ten spektakl spotkań z politykami różnych partii to nie są żadne konsultacje, tylko pic medialny dla zamydlenia oczu zachodnim dziennikarzom i rodzimym miernotom intelektualnym.

Niektórzy prorządowi publicyści natomiast, uważają większość narodu za naiwniaków, którym można wciskać ciemnotę o wyższych emeryturach i „europejskości" tendencji podwyższania wieku emerytalnego.

Nikt z tych „postępowych dziennikarzy" nie wspomina o nikłych szansach na uzyskanie jakiejkolwiek pracy po ukończeniu 60 roku życia, ani o obniżeniu sprawności fizycznej po 65 roku życia.

Przedłużenie wieku emerytalnego do 67 roku spowoduje w Polsce:

-wzrost liczby bezrobotnych w przedziale 60-67,

- wzrost liczby żebraków w przedziale 65-67,

- wzrost przypadków zamarzania ludzi z braku środków na ogrzewanie mieszkań wśród obywateli w wieku 65-67,

-powrót epidemii gruźlicy, która była chorobą biednych,

-wzrost drobnych kradzieży w sklepach spożywczych, bo nędzarzom bez prawa do zasiłku dla bezrobotnych w wieku 65-67 lat może być wszystko jedno czy umrą z głodu, czy pójdą do więzienia, gdzie przynajmniej dostaną za darmo coś do zjedzenia.

- niewyobrażalne obecnie poniżenia ludzi pozostających bez pracy w wieku 65-67 lat.

Pan Tusk i spółka z P.O. nie mają wyobraźni i nie wczuwają się w realia rynku pracy dla 65, 66 latków! Zaślepieni w dogmaty własnych wymysłów brną w kierunku przepaści, której na imię ...niekontrolowany bunt społeczny.

Do takiego buntu może dojść właśnie wtedy, gdy obecny rząd zablokuje demokratyczną drogę decydowania o przyszłości narodu jaką jest referendum !

Czy Platforma Obywatelska i Ruch Palikota chcą doprowadzić do następnego burzliwego czerwca w Polsce?

14 marca w Warszawie, to sygnał ostrzegawczy, ale jeden z ostatnich dla obecnej ekipy sprawującej władzę.

Rajmund Pollak

2012-03-21 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Niejednokrotnie krytykowałem niemieckie zaplecze RAŚ, nieraz wskazywałem na niebezpieczeństwa jakie kryje odradzająca się polityka hegemonistyczna kanclerz Merkel, ale gdy dowiedziałem się jak potworny wstyd przynosi Europie pierwsza para Niemiec, to pomyślałem, że były prezydent Wulff to największy hochsztapler w Unii!

Prezydent Niemiec żył na kredyt, a jego żona nosi darmowe ciuchy!

Tych „biedaków" Wulffów nawet na wakacje nie stać i spędzali je na koszt znajomych przedsiębiorców!

Jeszcze nie umilkł w mediach hałas o rzekomym sukcesie polskiej dyplomacji w postaci apelu ministra Sikorskiego, w którym stwierdził m.in.: ..." Największym zagrożeniem dla bezpieczeństwa i pomyślności Polski byłby upadek strefy euro i żądam od Niemiec, by w swoim własnym interesie i naszym pomogli strefie euro przetrwać i rozkwitnąć. Świetnie wiecie, że nikt inny nie może tego zrobić !"...., a już wiemy jak były prezydent Niemiec Christian Wulff wraz z małżonką „uzdrawiali" strefę euro!

Były prezydent Niemiec działając na zasadzie prymitywnej prywaty nie mającej nic wspólnego z interesem publicznym pożyczył od żony bogatego przedsiębiorcy Egona Geerkensa bagatela 500000 euro na preferencyjnych warunkach na zakup domu w Dolnej Saksonii.

Tematem zainteresował się redaktor pisma Bild i ten fakt bardzo nie spodobał się panu Wulffowi, dlatego zadzwonił do redakcji i zażądał ...wstrzymania publikacji tekstu o pożyczce!

To zezłościło niemieckich dziennikarzy i wtedy okazało się, że to dopiero czubek góry lodowej mega-korupcji pary prezydenckiej RFN.

Pod naciskiem mediów, Wulff przyznał się , że miał sześć wakacji w willi należącej do jego przyjaciół przedsiębiorców, gdy sprawował urząd premiera Dolnej Saksonii od 2003 do 2010r
Jednak w oświadczeniu dodał, że „zachowanie to jest całkowicie zgodne z przepisami prawa Dolnej Saksonii."

A ja się zastanawiam gdzie się podziała niemiecka uczciwość i pruski honor pana Wulffa gdy wykorzystywał piastowaną funkcję do korzystania z darmowych wakacji?

Wulff po raz kolejny wywołał negatywne na swój temat nagłówki w gazetach w styczniu 2010 roku po spędzeniu świąt Bożego Narodzenia w USA w domu swojego znajomego przedsiębiorcy Egon Geerkensa, i kiedy przyjął darmowy upgrade na przelot samolotem, z klasy ekonomicznej do klasy biznes.

Ostatnio wyszło na jaw, że żona prezydenta Niemiec korzystała z darmowych kreacji przy różnych oficjalnych eskapadach pierwszej pary RFN

Bettina Wulff z domu Körner, żona niemieckiego prezydenta Christiana Wulffa, stała się pierwszą damą Niemiec po wyborze jej męża przez Zgromadzenie Narodowe w dniu 30 czerwca 2010 roku.
Mało kto w Europie zdawał sobie sprawę z faktu, że niektóre z tych eleganckich ubrań jakie nosi na sobie pierwsza dama Niemiec są często... darmochą!
Czyżby pozycja prezydenta Niemiec upadła już tak nisko, że nawet pani prezydentowej RFN nie stać na to aby się porządnie ubrać za własne pieniądze, ewentualnie za pieniądze męża?
Ciekawe jakie korzyści nieformalne mają domy mody, lub wytwórcy odzieży, którzy tak hojnie obdarowują Bettine Wulff?
A może ktoś ogłosi ogólnoeuropejską zbiórkę uliczną na spłatę długów byłego Prezydenta Niemiec i na nowe ciuszki dla pani Bettiny Wulff???
A gdyby tak wprowadzić podatek dla żebraków całej UE, powiedzmy 10% z każdego kapelusza i z każdej puszki dla byłego Prezydenta Niemiec?
Przecież nie wypada aby była pierwsza para najpotężniejszej gospodarki Europy tak biedowała!

Jedno jednak powinno dać do myślenia naszym rodzimym władcom, otóż są takie kraje na świecie, w których aferzyści albo zostają zdymisjonowani, albo podają się do dymisji !


Czy któryś z naszych rodzimych kombinatorów zechce pójść za przykładem Krystiana Wulffa i poda się do dymisji?

Taka dymisja kilku naszych nieudolnych polityków byłaby najlepszym rodzajem wsparcia dla uzdrowienia strefy euro !


Rajmund Pollak

2012-03-18 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Zamachy na prawa socjalne obywateli miewały różne formy i najczęściej kończyły się wybuchami społecznymi.

Zapalnik nowej bomby już podłączono pod zegar, który tyka w rytmie P.O.-Palikot, ale wybuch ładunku ukrytego pod niewinną nazwą ..."reforma emerytalna" może nastąpić znacznie wcześniej niż wybory do Parlamentu Europejskiego i nie pomoże ani klice PO ani miłośnikom marihuany Palikota żaden pijar, ani żadne dyrektywy Brukseli !

Co gorsza, obok zegara zapalnika umieszczono dodatkowo dynamit, do którego prowadzi lont o nazwie ... „konsultacje premiera z klubami parlamentarnymi", którego odpalenie może okazać się niekontrolowane, gdyż Donald Tusk dał wyraźnie do zrozumienia, że jest gotów nawet zerwać koalicję z PSL-em i przyblizyć do ław rządowych Palikota, gdyby nie poparł go klub Pawlaka.

Ani Donald Tusk ani Palikot nie biorą pod uwagę ewentualności, że Polacy utracą cierpliwość, ruszą na barykady i zmiotą ze sceny politycznej oba ugrupowania, które są szkodliwe dla Polski!

To jednak nie wszystko, bo na antenie Polskiego Radia jeden z dygnitarzy P.O. wygadał się, że przedłużenie wieku emerytalnego do 67 lat to dopiero początek reformy, bo jeśli ta ustawa przejdzie, to następnym etapem będzie emerytura od 76 roku życia!

Cytuję pana posła PO: ...."Znam panią, która ma ukończone 76 lat, nadal pracuje i wcale nie chce pójść na emeryturę !!!"...

Redakcja programu I. PR została zasypana SMS-ami słuchaczy z pytaniami ..."Gdzie ta 76 letnia pani pracuje?...

Poseł PO odpowiedział na antenie ogólnopolskiej : ..." Ta pani pracuje w administracji i prosi aby nadal mogła pracować"..,

Zatem mamy do wyboru, albo odwołamy ten rząd w trakcie Mistrzostw Euro 2012, albo będziemy czekać na emeryturę do 76 roku życia... jak dobrze pójdzie !

Tylko ilu dożyje do 76 roku, nie na ciepłej posadce w administracji, lecz przy ciężkiej pracy ?

Rajmund Pollak

2012-03-11 | Dodaj komentarz
1mjfuQT67inT
2014-06-02 16:23:54
skipper pisze:tak apropo to tatry można zoazbcyć tylko kilka razy do roku przy dobrej pogodzie ale nie zmienia to faktu że widać a co do Luk'a to lepiej widać jeśli jeszcze troszeczkę dalej pojedziesz jakieś 100-200m

Przy wzrastających cenach ropy naftowej znowu okazało się, że tańszą alternatywą dla ogrzewania domów jednorodzinnych i mieszkań jest węgiel kamienny.

W całym kraju zaczął wzrastać popyt na to czarne złoto Śląska i wydawać by się mogło, że władza powinna wszystko zrobić, aby wzrastało wydobycie węgla, bo w ten sposób zmniejszy się import paliw płynnych i gazu.

Rząd PO-PSL jednak nie dba o interesy Ojczyzny, lecz dąży uparcie do przekształcenia Polski w prowincjonalne obrzeże Unii Europejskiej.

Najnowszym tego przykładem jest wprowadzenie akcyzy przy zakupie węgla kamiennego oraz biurokratycznych procedur zwolnień od tego absurdalnego podatku.

Całe to przedsięwzięcie ma na celu zniechęcenie obywateli do zakupu węgla, a handlowców do rezygnacji z obrotu węglem kamiennym, gdyż nowa biurokracja, to nowe koszta!

Serwilizm koalicji Donalda Tuska i Waldemara Pawlaka wobec biurokratów brukselskich polegający na wprowadzeniu akcyzy na węgiel to już jest jawny zamach na Śląsk !

Przez wiele stuleci Śląsk określano jako perłę w koronie Rzeczypospolitej głównie dzięki znajdującym się tutaj olbrzymim pokładom węgla kamiennego.

Mocarstwa europejskie walczyły o wpływy na tej polskiej ziemi głównie ze względu na czarne złoto wydobywane z kopalń i przemysł, który ten surowiec przerabiał.

Polacy przelewali krew w Powstaniach Śląskich w 1919, 1920 i 1921roku, aby te tereny wróciły po zaborach do Rzeczypospolitej.

We wrześniu 1939 roku swój patriotyzm pokazali harcerze broniąc przed hitlerowcami słynnej wieży spadochronowej!

W czasie okupacji hitlerowskiej Śląsk i Podbeskidzie były terenem aktywnej działalności Armii Krajowej i partyzantki.

Gdy wkroczyła na Śląsk Armia Czerwona, to przeciwstawiły się jej Narodowe Siły Zbrojne, a partyzanci słynnego „Bartka" czyli Henryka Flame przeszli do historii jako najskuteczniejsze antykomunistyczne podziemie zbrojne po II Wojnie Światowej w Europie.

Symbolem oporu wobec tyranii stali się górnicy z kopalni węgla kamiennego „Wujek" , na których reżim Jaruzelskiego i Kiszczaka skierował 16 grudnia 1981r oddziały egzekucyjne ZOMO. 9 górników broniących honoru Polski pod sztandarem „Solidarności" zostało zamordowanych przez ZOMO!

Polska bardzo wiele zawdzięcza społeczności Śląska, a zwłaszcza górnikom, a teraz partie rządzące PO-PSL pod wodzą Tuska i Pawlaka martwią się tylko o miejsce przy stole eurolandu w Brukseli i Strasburgu, a równocześnie zarządzili akcyzowy zamach na Śląsk!

Już są sygnały, że ludzie, którzy udali się po zakup węgla bez dowodu osobistego otrzymują odmowy sprzedaży, a niektóre sklepy wielobranżowe zamierzają zaprzestać sprzedaży węgla w workach, bo trzeba tracić zbyt wiele czasu na biurokratyczne procedury i kontrole Urzędów Celnych, że to przestaje być opłacalne!

Rejestracja kupujących węgiel kamienny dla celów grzewczych, to poza tym zamach na swobody obywatelskie!
Po co akurat Urząd Celny ma wiedzieć czym ogrzewa mieszkanie np. pan Kowalski lub pan Wiśniewski ?

Czyżby przygotowywano plany nowego importu węgla ?

Jedna ze sztandarowych postaci Platformy Obywatelskiej Jerzy Buzek, gdy był Premierem Rządu R.P. to pozamykał wiele kopalń, m.in. kopalnię „Morcinek" na Śląsku Cieszyńskim, słynną z najwyższej jakości węgla kamiennego.

Z powodu decyzji premiera Buzka straciło pracę wielu górników!

W tym samym czasie, po drugiej strony granicy, Polacy z Zaolzia i Czesi nie zamknęli swojej kopalni i obecnie ten węgiel, który mógł wzbogacać naszą gospodarkę jest źródłem pokaźnych dochodów Czech! Rząd w Pradze nie tylko nie zamykał kopalni na Zaolziu, ale zaproponował pracę bezrobotnym, polskim górnikom z zamkniętej kopalni Morcinek !

W Czechowicach-Dziedzicach, to już rząd Donalda Tuska chciał zamknąć kopalnię „Silesia", która ma historyczne wręcz znaczenie dla całego Śląska!

Górnicy bronili tej kopalni najpierw strajkiem, a potem gdy doszli do wniosku, że nasi ministrowie i dyplomaci są nieudolni, to sami wzięli się za negocjacje !

I co się okazało?

Górnicy sami znaleźli inwestora zagranicznego, który kupił kopalnię i Polska straciła kolejne pokłady węgla kamiennego, ale „Silesia" jednak ocalała !

Polityka PO-PSL prowadzi do unicestwienia naszego górnictwa węgla kamiennego!

Jest jeszcze jedno wielkie niebezpieczeństwo !!!

Po co UE i rządom PO-PSL dane osobowe obywateli ogrzewających domy węglem?

Otóż lobby naftowo-gazowe planuje w przyszłości zakazać ogrzewania domów i mieszkań węglem kamiennym, pod pretekstem obniżenia emisji CO2 !!!

Za 10, lub 15 lat biurokraci UE będą mogli wysłać eurokratów i ekologów do każdego domu, lub mieszkania, w którym istnieje piec węglowy, bo będą posiadali dokładne dane osobowe obywateli stosujących w gospodarstwach domowych ogrzewanie węglem !

Ja nikogo nie straszę, bo takie tematy już są poruszane w tajnych rozmowach prominentów unijnych!

Rajmund Pollak

Artykuł ten ukazał się w nr 6 (37) tygodnika „Śląska gazeta" z 10-16 lutego2012 r.

2012-03-03 | Dodaj komentarz
(brak komentarzy)

Informacje:


Jestem rodowitym bielszczaninem i nie wyobrażam sobie przyszłości w innym regionie niż Podbeskidzie . Nie zważam na kierunki wiejących wiatrów. Staram się demaskować obłudę i zakłamanie. Z zawodu jestem inżynierem mechanikiem, a ponadto ukończyłem podypl. stud. handlu zagranicznego na A.E. we Wrocławiu. Poza tym zdałem egzaminy państwowe z języka francuskiego i niemieckiego. Ukonczyłem również kurs pierwszego stopnia języka włoskiego. Prawdziwych przyjaciół mam kilkanaścioro i to jest największe bogactwo jakie sobie cenię. Napisałem jedną powieść pt.: "Siła przebicia", a druga jest już po korekcie polonistycznej i być może będzie wydana w 2012 roku. Lubię zwiedzać muzea, a zwłaszcza galerie malarstwa. Interesuję się kulturą i sztuką Chin. W lipcu 2010 roku ukończyłem intensywny kurs języka chińskiego na poziomie podstawowym.Uważam , że ważne są tylko te słowa , które mają pokrycie w czynach lub w zdarzeniach .

Archiwum:


2019
» listopad (1)
» maj (1)
» kwiecień (1)

2018
» październik (1)
» czerwiec (1)

2017
» czerwiec (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2016
» grudzień (2)
» listopad (2)
» październik (3)
» wrzesień (4)
» sierpień (4)
» lipiec (5)
» czerwiec (6)
» maj (3)
» kwiecień (1)
» luty (1)
» styczeń (2)

2015
» grudzień (1)
» listopad (3)
» wrzesień (3)
» lipiec (3)
» czerwiec (3)
» maj (5)
» kwiecień (2)
» marzec (4)
» luty (4)
» styczeń (3)

2014
» grudzień (6)
» listopad (6)
» październik (7)
» wrzesień (4)
» sierpień (6)
» lipiec (10)
» czerwiec (8)
» maj (9)
» kwiecień (9)
» marzec (8)
» luty (4)
» styczeń (5)

2013
» grudzień (3)
» listopad (1)
» wrzesień (5)
» sierpień (3)
» lipiec (6)
» czerwiec (6)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (7)
» luty (9)
» styczeń (8)

2012
» grudzień (11)
» listopad (8)
» październik (6)
» wrzesień (10)
» sierpień (8)
» lipiec (8)
» czerwiec (6)
» maj (9)
» kwiecień (5)
» marzec (6)
» luty (3)
» styczeń (5)

2011
» grudzień (12)
» listopad (8)
» październik (8)
» wrzesień (7)
» sierpień (10)
» lipiec (3)
» czerwiec (5)
» maj (7)
» kwiecień (8)
» marzec (10)
» luty (7)
» styczeń (6)

2010
» grudzień (9)
» listopad (16)
» październik (10)
» wrzesień (8)
» sierpień (5)
» lipiec (8)
» czerwiec (8)
» maj (8)
» kwiecień (8)
» marzec (3)
» luty (6)
» styczeń (8)

2009
» grudzień (5)
» listopad (3)
» październik (4)

Ostatnie komentarze


[]
bbb
[Jaro]
Ciekawe co dziś o tym co sie dzieje w RP mówi P.Kosmowski
[Rajmund Pollak]
Książkę pt.: "Polacy wyklęci z FSM za komuny i podczas włoskiej inwazji" można zamówić w...

Ocena bloga:


Oceń blog:  1   2   3   4   5 

Reklama:


Statystyki bloga:


Wyświetleń: 533026
Newsów: 503
Komentarzy: 420
Ta strona kojarzona jest ze słowami:
Niepodległość Polski i Województwo Bielskie - oto jest zadanie ! , blog Bielsko, blogi Bielsko-Biała